Hennessy

Chcemy być pewni, że nasze produkty są konsumowane w odpowiedzialny sposób. Prosimy o potwierdzenie, że jesteś pełnoletni zanim wejdziesz na stronę.

Basic

Hennessy Sidecar

1 min Koktajle

Jego pochodzenie nie jest do końca jasne, podejrzewa się jednak, że po raz pierwszy został przygotowany w Londynie lub Paryżu, w okresie końca I Wojny Światowej. Do jego autorstwa zgłaszają się paryski Hotel Ritz, paryski Harry’s Bar, a także londyński Buck’s Club. Trudno więc jednoznacznie rozstrzygnąć, gdzie został on przygotowany po raz pierwszy. Pewne jest jednak, że jego receptura jest wymieniona po raz pierwszy w książce Harry's ABC of Mixing Cocktails z 1922 r.

A skąd nazwa koktajlu? W powszechnym mniemaniu wiąże się ją z kapitanem amerykańskiej armii, który w czasie wojny  stacjonował w Paryżu i poruszał się charakterystycznym motocyklem z boczną przyczepką (ang. sidecar), to on miał być jego autorem. Choć jest też wersja alternatywna. Wiąże się ją z kieliszkiem, do którego barman zlewał alkohol, które zostawał po złym odmierzeniu składników receptury, a który odkładało się na bok.

Bez względu jaka jest prawda, jedno jest pewne. Trzy niezmienne składniki tego koktajlu - koniak, sok z cytryny lub limonki oraz likier ze skorką pomarańczy nadają całości niezmienny i niepowtarzalny smak.

SKŁADNIKI:

Szkło : Cocktail Glass
Lód : Brak

PRZYGOTOWANIE:

Wszystkie składniki mieszamy intensywnie w shakerze wypełnionym lodem. Gotowy koktajl przelewamy do schłodzonej koktajlówki. Dekorujemy skórką z pomarańczy.

Udostępnij