Hennessy

Chcemy być pewni, że nasze produkty są konsumowane w odpowiedzialny sposób. Prosimy o potwierdzenie, że jesteś pełnoletni zanim wejdziesz na stronę.

Hennessy to koniak numer 1 na świecie. Unikalnej receptury strzeże obecnie ósme pokolenie rodziny Hennessy. Ponad 250 lat doświadczeń i tyle samo lat niezwykłej historii. I chociaż nasz koniak wytwarzany jest w oparciu o zbiór surowych obostrzeń określonych przez Master Blendera, a następnie przekazywany z pokolenia na pokolenie, to jeśli chodzi o rozkoszowanie się koniakiem, nie przestrzegamy żadnych zasad od 1765 roku. No, może poza jedną: spożywaj go tak, jak chcesz.

Kiedy szukasz letniego orzeźwienia, sięgnij po Hennessy Very Special. Dodaj swoje ulubione składniki i stwórz idealnego drinka! Pomoże ci w tym nasz Mistrz Świata w barmaństwie klasycznym - Wojciech Urbański. Jego zasada numer jeden brzmi: Hennessy pasuje do każdej okazji. Nam nie pozostaje nic innego jak zgodzić się z tym stwierdzeniem, bo koktajle, które wyczarowuje Wojtek, są jedyne w swoim rodzaju.

Bez względu bowiem na to, czy Hennessy jest serwowany w czystej postaci czy na lodzie, jest niebywale uniwersalny. Jego bogaty profil aromatyczny stanowi idealną bazę do drinków. Słodszy niż whisky, łagodniejszy niż biały alkohol. Koktajle na bazie koniaku takie jak: Sazerac, Sidecar czy Old Fashion są ponadczasowymi klasykami. W świecie Hennessy nieustannie odkrywamy nowe sposoby rozkoszowania się koniakiem i zachęcamy, by czynić podobnie.

Może być on serwowany w czystej postaci lub być podawany na lodzie, rozcieńczony z odrobiną wody lub być składnikiem koktajlu. Gdy pije się go podanego na lodzie, jego charakter jest na tyle silny, aby przezwyciężyć rozcieńczenie i mimo wszystko utrzymać zawarte w nim bogate aromaty. Podobna sytuacja ma miejsce w momencie serwowania koniaku w drinkach. Nie istnieje jedyny właściwy sposób rozkoszowania się koniakiem. 

W Hennessy nie preferujemy określonego rodzaju szkła, pod warunkiem, że wypełnione jest ono koniakiem. Niektórzy uznają dodanie lodu do kieliszka z koniakiem Hennessy za świętokradztwo. Są jednak w błędzie. Podawane z lodem, Hennessy Very Special, V.S.O.P Privilège lub X.O ujawniają ukryte smaki i wyzwalają zaskakującą świeżość.

Wszystko zależy więc od twojej fantazji, preferencji smakowych i chwili, w której zamierzasz delektować się koktajlem. Mieszanie i dopasowywanie Hennessy to klucz do kreatywności. Let’s Hennessy! 

Czytaj więcej